• The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Allen v. Farrow

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • Mass

    ★★★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • A Teacher

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Like Love

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★

  • Artemis Fowl