Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★½
Edit this entry  
02
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lost City

The Lost City

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
Edit this entry  
22
Adam

Adam

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
16
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
Edit this entry