Lexi Rose has logged 191 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Second Act

Second Act

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
Edit this entry  
11
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Killing

The Killing

1956
×
Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mummy

The Mummy

1932
×
Edit this entry  
09
Dracula

Dracula

1931
×
Edit this entry