Sort by

Lexi Rose has logged 30 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Thing

The Thing

1982
×
Read the review Edit this entry  
30
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
Read the review Edit this entry  
29
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
Edit this entry  
27
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
Read the review Edit this entry  
26
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Edit this entry  
25
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Edit this entry  
21
Watchmen

Watchmen

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
15
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
Edit this entry  
14
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The Black Vampire

The Black Vampire

1953
×
Read the review Edit this entry  
07
M

M

1951
×
Read the review Edit this entry  
07
M

M

1931
×
Read the review Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Edit this entry