• The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • Nobody

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Midsommar

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • The Lighthouse

  • Swallow

    ★★★

  • Us

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★½

  • mid90s

  • Halloween

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★½

  • Hereditary

  • Time Share

    ★★

  • Mandy

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

  • The Tribes of Palos Verdes

  • mother!

  • Lady Bird

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

  • Hot Summer Nights

    ½

  • The Disaster Artist

  • Super Dark Times

    ★★★

  • Get Out

  • A Ghost Story

  • Minutes

    ★★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Nosedive

  • The Edge of Seventeen

  • Buster's Mal Heart

  • Moonlight

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Raw

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Blackcoat's Daughter

  • Room

  • The Lobster

  • Green Room

  • Krisha

    ★★★★