f l pe has logged 12 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tin Drum

The Tin Drum

1979
×
Read the review Edit this entry  
26
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tampopo

Tampopo

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry