• Lux Æterna

    ★★★½

  • Joan of Arc

    ★★½

  • The Whistlers

    ★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★

  • Liberté

    ★★½

  • Little Joe

    ★★½

  • First Love

    ★★★

  • Zombi Child

    ★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • A White, White Day

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★

  • Beanpole

    ★★½

  • Bacurau

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Isadora's Children

    ★★½

  • Yellow Rose

    ★★½

  • Sun Rave

  • Seven Years in May

    ★★½

  • End of the Century

    ★★★

  • Jeux de plage

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★

  • Tito

    ★★

  • Endless Night

    ★★½

  • Waiting for the Carnival

    ★★★½

  • MS Slavic 7

  • I Was at Home, But...

    ★★★★

  • Ghost Town Anthology

    ★★½

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★½

  • Synonyms

    ★★★½

  • Years of Construction

    ★★½

  • Just Don't Think I'll Scream

    ★★★½

  • Shakti

  • Fourteen

    ★★★½

  • The Plagiarists

    ★★★

  • The Day After I'm Gone

    ★★★½

  • Heimat Is a Space in Time

    ★★★

  • Belonging

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Honeyland

    ★★

  • Light from Light

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • One Child Nation

    ★★★

  • The Farewell

    ★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★½

  • Glass

    ★★

  • Welcome to Marwen

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Los Reyes

    ★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★½

  • Vever (For Barbara)

  • The Little Drummer Girl

  • A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

    ★★½

  • A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

    ★★½

  • Chinese Portrait

    ★★★½

  • Mangoshake

    ★★½

  • Spice It Up

    ★★★½

  • Unbroken: Path to Redemption

    ★½

  • In Fabric

    ★½

  • Green Book

    ★★★

  • Rojo

    ★★½

  • Maya

    ★★★½

  • A Faithful Man

    ★★

  • High Life

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★