• In Fabric

    ★½

  • Green Book

    ★★★

  • Rojo

    ★★½

  • Maya

    ★★★½

  • A Faithful Man

    ★★

  • High Life

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • The Chambermaid

    ★★★½

  • Widows

    ★★½

  • Your Face

    ★★½

  • The Third Wife

    ★★½

  • The Stone Speakers

    ★★★

  • Belmonte

    ★★★½

  • The Trial

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★

  • Giant Little Ones

    ★½

  • Shadow

    ★★

  • Our Time

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • Jinpa

    ★★½

  • Monrovia, Indiana

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • Sunset

    ★★½

  • What You Gonna Do When the World's on Fire?

    ★★★

  • Meeting Gorbachev

    ★★½

  • Peterloo

    ★★★½

  • A Final Cut for Orson: 40 Years in the Making

  • Suspiria

    ★★½

  • Boy Erased

    ★★½

  • Amanda

    ★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★½

  • The Other Side of the Wind

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • Non-Fiction

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Mountain

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★

  • Walking on Water

    ★★★

  • Hotel by the River

    ★★★★

  • Faust

    ★★½

  • Seduction of the Flesh

  • Yara

    ★★

  • A Land Imagined

    ★★★½

  • Ray & Liz

    ★★★

  • Genesis

    ★★★

  • The Grand Bizarre

    ★★★½

  • A Family Tour

    ★★

  • Too Late to Die Young

    ★★½

  • Paul Sanchez is Back!

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • The Fireflies Are Gone

    ★★★½

  • Feast of the Epiphany

    ★★★

  • The Lockpicker

    ★★★½

  • Seder-Masochism

    ★★★

  • Girl

    ★★½

  • The Wild Pear Tree

    ★★★

  • Ayka

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★★

  • Capernaum

    ★½

  • The Gentle Indifference of the World

    ★★

  • In My Room

    ★★★½

  • Dogman

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • At War

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★