kohyeaahnisqatsi has logged 18 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
Interview with a Cannibal

Interview with a Cannibal

2012
×
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Wobble Palace

Wobble Palace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Edit this entry  
01
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry