Sort by

kohyeaahnisqatsi has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Agents of Secret Stuff

Agents of Secret Stuff

2010
×
Edit this entry  
16
Jellyfish Eyes

Jellyfish Eyes

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Problem Child

Problem Child

1990
×
Read the review Edit this entry  
12
Mortified Nation

Mortified Nation

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
Edit this entry  
09
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
Edit this entry  
01
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry