• Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Dexter: New Blood

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½