Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★½

  • The Mother

    ★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Ghosted

    ★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Clock

    ★★★★

  • Air

    ★★★★

  • Swarm

    ★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Creed III

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • A Thousand and One

    ★★★★½

  • Missing

    ★★★★

  • You People

    ★½

  • Shotgun Wedding

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Darby and the Dead

    ★★

  • Spoiler Alert

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Disenchanted

    ★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★½

  • Rosaline

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Causeway

    ★★★★

  • Door Mouse

    ★★★★½

  • The Woman King

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★★★

  • Bros

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Love in the Villa

    ★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★★★½

  • Mack & Rita

    ★★

  • Wedding Season

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★½