Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Puppy Love

Puppy Love

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
03
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bratz

Bratz

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
Diary of a Mad Black Woman

Diary of a Mad Black Woman

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
27
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Edit this entry  
20
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
65

65

2023
×
★★½
Edit this entry  
10
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Catwoman

Catwoman

2004
×
Edit this entry  
30
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★½
Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★
Edit this entry  
14
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bird Box Barcelona

Bird Box Barcelona

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Flash

The Flash

2023
×
★★½
Edit this entry  
30
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★
Edit this entry  
27
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
02
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
01
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Edit this entry