Sort by

Khalia has logged 16 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
You People

You People

2023
×
★½
Edit this entry  
29
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
17
Meet the Browns

Meet the Browns

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Love in the Villa

Love in the Villa

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Closer

Closer

2004
×
★★½
Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mack & Rita

Mack & Rita

2022
×
★★
Edit this entry  
02
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Edit this entry