liam0126 has logged 88 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Edit this entry  
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Saw

Saw

2004
×
★★
Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Edit this entry  
23
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★½
Edit this entry  
12
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Cannonball Run

The Cannonball Run

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★
Edit this entry  
18
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Deuce Bigalow: Male Gigolo

Deuce Bigalow: Male Gigolo

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Big Game

Big Game

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Table 19

Table 19

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bunks

Bunks

2013
×
★★
Edit this entry  
07
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Silver Streak

Silver Streak

1976
×
★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry