liam0126 has logged 19 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deuce Bigalow: Male Gigolo

Deuce Bigalow: Male Gigolo

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Big Game

Big Game

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Table 19

Table 19

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bunks

Bunks

2013
×
★★
Edit this entry  
07
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Silver Streak

Silver Streak

1976
×
★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
RED 2

RED 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★½
Edit this entry  
05
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
02
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★½
Edit this entry