• Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Feast of the Seven Fishes

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • War

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Blood Machines

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • 1BR

    ★★★★

  • Stalked by My Doctor: A Sleepwalker's Nightmare

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • A Karate Christmas Miracle

  • Bacurau

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Knives and Skin

    ★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★½

  • Luce

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • Wounds

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • American Factory

    ★★★½

  • Where's My Roy Cohn?

    ★★★★

  • Harpoon

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • The Swerve

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Starfish

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • You Might Be the Killer

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★