Liam has logged 13 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry