• tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Great White

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★