LiamRuddy has logged 47 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Great White

Great White

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Filth

Filth

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
Read the review Edit this entry  
04
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry