• In The Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Locked Down

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Happiest Season

  • Mank

    ★★★

  • Let Him Go

  • The Craft: Legacy

    ½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Roald Dahl's The Witches

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Soul

  • Run

  • Hubie Halloween

  • The Comey Rule

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Way I See It

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Antebellum

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

  • An American Pickle

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Greyhound

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Capone

    ★★★½

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Rhythm Section

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

  • Possessor

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Good Vibes at the Iowa State Fair

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★