Sort by

Liam S. O'Connor has logged 117 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mister America

Mister America

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry