Sort by

Liam S. O'Connor has logged 19 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
World's Greatest Dad

World's Greatest Dad

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kimba the White Lion

Kimba the White Lion

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry