Liam has logged 445 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Edit this entry  
08
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Edit this entry  
03
Coma

Coma

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Dogs

Dogs

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Road House

Road House

1989
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
May

May

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Edit this entry  
23
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Funny Farm

Funny Farm

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Network

Network

1976
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Turbulence

Turbulence

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry