Sort by

Liam has logged 72 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Gladiator

The Gladiator

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Fear City

Fear City

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Blackout

The Blackout

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lenny

Lenny

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Talking with the Vampires

Talking with the Vampires

2018
×
Edit this entry  
29
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Blue Dahlia

The Blue Dahlia

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cream

Cream

2016
×
Edit this entry  
28
Tammy

Tammy

2014
×
★★
Edit this entry  
28
Kansas City

Kansas City

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carny

Carny

1980
×
★★★
Edit this entry  
26
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Prairie Home Companion

A Prairie Home Companion

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Funeral

The Funeral

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
China Girl

China Girl

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sudden Fear

Sudden Fear

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Chase

The Chase

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★
Edit this entry  
21
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Window

The Window

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Zelig

Zelig

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
One False Move

One False Move

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
Serial

Serial

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Quest for Fire

Quest for Fire

1981
×
★★★★
Edit this entry  
15
Brazen

Brazen

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Beast of War

The Beast of War

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry