Libby has logged 729 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lou

Lou

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Presto

Presto

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lifted

Lifted

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
World's Greatest Dogs

World's Greatest Dogs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry