Sort by

Mina has logged 44 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Warcraft

Warcraft

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Lord Fauntleroy

Little Lord Fauntleroy

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Balloon

Balloon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All About E

All About E

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Trolls

Trolls

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The World Unseen

The World Unseen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Goodbye Berlin

Goodbye Berlin

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Action Point

Action Point

2018
×
Read the review Edit this entry