• Blue Ruin

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Holiday

    ★★★★

  • Marfa

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Team Darryl

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Island of the Hungry Ghosts

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Wale

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★