nadine has logged 69 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
He Will Call

He Will Call

2017
×
Edit this entry  
30
Beach 67

Beach 67

2017
×
Edit this entry  
30
I Will Never Be the Same

I Will Never Be the Same

2017
×
Edit this entry  
30
Tripped

Tripped

2017
×
Edit this entry  
30
Truth & Illusion

Truth & Illusion

2017
×
Edit this entry  
30
Homage to the Faceless Woman

Homage to the Faceless Woman

2017
×
Edit this entry  
30
Pumpkin Movie

Pumpkin Movie

2017
×
Edit this entry  
30
Door Light

Door Light

2017
×
Edit this entry  
30
Shock Me Shokoy

Shock Me Shokoy

2017
×
Edit this entry  
30
Gargoyle

Gargoyle

2017
×
Edit this entry  
30
Home

Home

2017
×
Edit this entry  
30
Rain on the Scarecrow, Blood on the Plow

Rain on the Scarecrow, Blood on the Plow

2017
×
Read prior review Edit this entry  
30
Boris

Boris

2017
×
Edit this entry  
30
Paleni Carodejnic

Paleni Carodejnic

2017
×
Edit this entry  
30
krotoplaxx diary disc 1.1

krotoplaxx diary disc 1.1

2017
×
Edit this entry  
30
Untitled

Untitled

2017
×
Edit this entry  
30
Aos Sí

Aos Sí

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Nadja

Nadja

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Girl with Hyacinths

Girl with Hyacinths

1950
×
★★★★
Edit this entry  
24
No Fear, No Die

No Fear, No Die

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hour of the Furnaces

The Hour of the Furnaces

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
Aftershock

Aftershock

2010
×
★★½
Edit this entry  
18
Aprile

Aprile

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crows and Sparrows

Crows and Sparrows

1949
×
★★★½
Edit this entry  
17
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hit the Road Running

Hit the Road Running

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★½
Edit this entry  
14
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Woman Is the Future of Man

Woman Is the Future of Man

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Last Supper

The Last Supper

1970
×
Edit this entry  
08
Mother's Day

Mother's Day

1970
×
Edit this entry  
08
Down Hear

Down Hear

1972
×
Edit this entry  
08
Pitchfork and the Devil

Pitchfork and the Devil

1979
×
Edit this entry  
08
The Shape of Things

The Shape of Things

1981
×
Edit this entry  
08
When & Where

When & Where

1984
×
Edit this entry  
08
BRIDGIT

BRIDGIT

2017
×
Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
The Day After

The Day After

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dufus (aka Art)

Dufus (aka Art)

1970
×
Edit this entry  
08
Money

Money

1970
×
Edit this entry  
08
Year

Year

2017
×
Edit this entry