Sort by

Maria has logged 12 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry