Sort by

lily? has logged 65 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twelfth Night

Twelfth Night

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster's Ball

Monster's Ball

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
As You Are

As You Are

2016
×
★★
Edit this entry  
14
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shallows

The Shallows

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Preposterous

Preposterous

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry