Sort by
  • The Festival of Troubadours

    ★★★★½

  • Another Self

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Wild Abandon

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • The Batman

    ★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Save Ralph

  • The Little Things

    ★★½

  • Stuck Apart

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Ethos

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • I Care a Lot

  • Nomadland

  • The Human Voice

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Nemesis

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★½

  • Love, Spells and All That

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Nimic

  • It Must Be Heaven

    ★★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Hallelujah

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Bohemian Rhapsody

  • Bartu Ben

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★

  • Persona

    ★★★★★

  • Game Night

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • In the Family

    ★★★

  • Blade Runner 2049

  • Downsizing

    ★½

  • Disobedience

    ★★★

  • It

  • Wajib

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Good Time

  • Cars 3

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Circle

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Dangal

    ★★★½