RSS feed for likexritual
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
TFW NO GF

TFW NO GF

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
O.G.

O.G.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Woman

American Woman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry