RSS feed for likexritual

likexritual has logged 22 entries for documentary films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Newtown

Newtown

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Men in Aleppo

Last Men in Aleppo

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Combat Obscura

Combat Obscura

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It's a Hard Truth Ain't It

It's a Hard Truth Ain't It

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alt-Right: Age of Rage

Alt-Right: Age of Rage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Infamy

Infamy

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The House I Live In

The House I Live In

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Generation Wealth

Generation Wealth

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Survivor's Guide to Prison

Survivor's Guide to Prison

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry