• Ride the Eagle

    ★★★★

  • My Amanda

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Ride or Die

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Wish Dragon

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • My First Summer

    ★★★★

  • Soul

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★★

  • Summerland

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • I May Destroy You

  • Dating Amber

    ★★★

  • The Half of It

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Trolls World Tour

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Time

  • Little Women

    ★★★★★

  • Aswang

    ★★★★★

  • Dead Kids

  • Cleaners

    ★★★

  • Saint Maud

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Hustlers

  • A Sun

    ★★★★★

  • The Two Popes

  • The Kingmaker

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

  • Lingua Franca

  • The Angry Birds Movie 2

  • Midsommar

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Booksmart

    ★★★★

  • Alone/Together

    ★★★

  • 37 Seconds

  • Little Monsters

    ★★★★★

  • Life Overtakes Me

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Joy

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

  • Liway

  • Cam

    ★★★★

  • Burning

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Duck Butter

  • Support the Girls

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Tully