RSS feed for Abdullah

Abdullah has logged 24 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Once

Once

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
20
A Last Look at..

A Last Look at..

2017
×
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
Edit this entry  
15
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★
Edit this entry  
14
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry