RSS feed for Lili Elza
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Together

Together

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Edit this entry  
10
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Haunting at Silver Falls

A Haunting at Silver Falls

2013
×
★★
Edit this entry  
05
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Camp Blood

Camp Blood

2000
×
★★
Edit this entry  
19
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Teeth

Teeth

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
14
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
06
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Moth Diaries

The Moth Diaries

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Others

The Others

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★½
Edit this entry  
04
Baby Blood

Baby Blood

1990
×
★★★
Edit this entry