Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Muriel, or the Time of Return

Muriel, or the Time of Return

1963
×
★★½
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Poumon vert et tapis rouge

Poumon vert et tapis rouge

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Hit

The Big Hit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry