LilMocte has logged 16 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry