• Men

    ★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • Fresh

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★

  • False Positive

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • We Are Who We Are

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Rhubarb

  • The Half of It

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Horse Girl

  • Promising Young Woman

  • The Nowhere Inn

    ★★

  • Possessor

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

  • 72 hours in André Balazs’ Chateau Marmont with Kenneth Anger

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

  • Marriage Story

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Deerskin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★