Sort by

lachay has logged 37 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
2001 Maniacs

2001 Maniacs

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read prior review Edit this entry  
26
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
Edit this entry  
19
Repulsion

Repulsion

1965
×
Read the review Edit this entry  
28
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Begotten

Begotten

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Edit this entry  
13
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Cabin Fever 2: Spring Fever

Cabin Fever 2: Spring Fever

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Post

The Post

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
Edit this entry  
07
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry