Sort by

AJ has logged 37 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★
Edit this entry  
13
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
All Dogs Go to Heaven

All Dogs Go to Heaven

1989
×
★★★½
Edit this entry  
07
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Edit this entry  
26
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Struck by Lightning

Struck by Lightning

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Funan

Funan

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★½
Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Edit this entry  
04
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
WarGames

WarGames

1983
×
★★★
Edit this entry  
23
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Heathers: The Musical

Heathers: The Musical

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Edit this entry