• A Quiet Place

  • Divines

    ★★★½

  • After Love

    ★½

  • Train to Busan

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • The Mermaid

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Ip Man 3

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • In the Room

    ★★★

  • Jian Bing Man

    ★★★

  • Monster Hunt

    ★★½

  • Sweet Bean

    ★★★½

  • Carol

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

  • Taxi

    ★★★★

  • Kung Fu Jungle

    ★★½

  • Interstellar

  • No Tears for the Dead

    ★½

  • A Hard Day

    ★★★½

  • Iceman

  • Police Story: Lockdown

    ★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • No Man's Land

    ★★★½

  • The White Storm

    ★★½

  • The Constable

    ★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★½

  • Ida

    ★★★½

  • Blood and Ties

  • Our Heroes Died Tonight

    ★★★½

  • Au revoir l'été

    ★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★

  • Special ID

    ★★½

  • The Wrath Of Vajra

    ★★½

  • Miss Zombie

    ★½

  • Silent Witness

    ★★½

  • Tip Top

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★

  • Rigor Mortis

    ★★★

  • The Spy: Undercover Operation

    ★★★

  • 'Til Madness Do Us Part

    ★★★★

  • Ilo Ilo

    ★★★★

  • Gravity

  • Grand Central

    ★★★

  • Unbeatable

    ★★★

  • Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

    ★★★★

  • Les Apaches

    ★★★½

  • Our Sunhi

    ★★★★

  • One Night Surprise

    ★★

  • El mudo

    ★★½

  • Elysium

  • Blue Jasmine

    ★★½

  • Blind Detective

    ★★★½

  • Cold Eyes

    ★★½

  • Killing a Pig Without Mao

    ★★

  • 7 Assassins

    ★½

  • Penance

    ★★½

  • Venus in Fur

    ★★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★½

  • My Sweet Pepper Land

    ★★★½

  • Only God Forgives

    ★★½

  • Behind the Candelabra

    ★★

  • The Great Beauty

    ★★★★

  • Omar

    ★★★

  • The Dance of Reality

    ★★★★

  • A Touch of Sin

    ★★½

  • The Past

    ★★½

  • Montage

    ★★

  • Fists of Legend

    ★★★

  • Oblivion