Lily has logged 20 entries for films during February 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Shadow Dancer

Shadow Dancer

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Lethal Hostage

Lethal Hostage

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Journey to the West: Conquering the Demons

Journey to the West: Conquering the Demons

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Impossible

The Impossible

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Nymph

Nymph

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Day I Became a Woman

The Day I Became a Woman

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Starry Is the Night

Starry Is the Night

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Company Man

A Company Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady with a Sword

Lady with a Sword

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Arch

The Arch

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Head

Head

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
New Year Sacrifice

New Year Sacrifice

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Angels' Share

The Angels' Share

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Unjust

The Unjust

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Deranged

Deranged

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Code Name: Jackal

Code Name: Jackal

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Student

The Student

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry