Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Tailwind

Tailwind

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Our Children

Our Children

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Day After I'm Gone

The Day After I'm Gone

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Edit this entry  
13
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
DONG TENG TOWN

DONG TENG TOWN

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sleeping Insect

The Sleeping Insect

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Edit this entry  
11
Dead Vacation

Dead Vacation

2018
×
★½
Edit this entry  
10
Terrarium Locker Room

Terrarium Locker Room

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beats Per Mizu

Beats Per Mizu

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Out of Time

Out of Time

2012
×
★★
Edit this entry  
09
Conspiracy

Conspiracy

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hello Apartment

Hello Apartment

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wood Job!

Wood Job!

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
06
Love Battles

Love Battles

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bastard

Bastard

2010
×
Edit this entry  
05
The Lavender Hill Mob

The Lavender Hill Mob

1951
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Princess and the Warrior

The Princess and the Warrior

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
My Friend

My Friend "A"

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Strange Love of Martha Ivers

The Strange Love of Martha Ivers

1946
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Christmas in August

Christmas in August

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Paris

Paris

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lantana

Lantana

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bori

Bori

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Outside In

Outside In

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Year When the Train Passed By

Last Year When the Train Passed By

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ponette

Ponette

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blind Witness

Blind Witness

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Detective

Detective

1985
×
★★½
Edit this entry  
14
Julia

Julia

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let Us Meet Now

Let Us Meet Now

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Orphan

The Orphan

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Have a Song on Your Lips

Have a Song on Your Lips

2015
×
★½
Edit this entry  
12
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Les Bonnes Femmes

Les Bonnes Femmes

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crystal Swan

Crystal Swan

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Fury of a Patient Man

The Fury of a Patient Man

2016
×
★★★½
Edit this entry