Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Secrets of the Saqqara Tomb

Secrets of the Saqqara Tomb

2020
×
Edit this entry  
15
Everest

Everest

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Nobody Speak: Trials of the Free Press

Nobody Speak: Trials of the Free Press

2017
×
Edit this entry  
08
Waco: The Rules of Engagement

Waco: The Rules of Engagement

1997
×
Edit this entry  
07
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Witches

The Witches

2020
×
½
Edit this entry  
30
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
25
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★
Edit this entry  
22
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
November

November

2017
×
Edit this entry  
19
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Edit this entry  
17
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Purge

The Purge

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
Edit this entry  
04
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
20
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Host

Host

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Grass Is Greener

Grass Is Greener

2019
×
Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Good Posture

Good Posture

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

2020
×
Edit this entry