Lily has logged 24 entries for films during November 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tchoupitoulas

Tchoupitoulas

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Gigantic

Gigantic

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★½
Edit this entry  
09
There It Is

There It Is

1928
×
★★★½
Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blancanieves

Blancanieves

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ran

Ran

1985
×
★★
Edit this entry  
06
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★½
Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★½
Edit this entry  
03
Renoir

Renoir

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Clear History

Clear History

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
As I Lay Dying

As I Lay Dying

2013
×
★★★½
Edit this entry