Lily has logged 317 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★½
Edit this entry  
26
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
Edit this entry  
17
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Radio Mary

Radio Mary

2017
×
½
Edit this entry  
16
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
10
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Edit this entry  
08
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
07
Monsters

Monsters

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
Donald Cried

Donald Cried

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
Edit this entry  
28
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Horns

Horns

2013
×
★★
Edit this entry  
26
Terri

Terri

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Risk

Risk

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Edit this entry  
12
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Meru

Meru

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Little Boxes

Little Boxes

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
The Whispering Star

The Whispering Star

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
No Stranger Than Love

No Stranger Than Love

2015
×
Edit this entry  
05
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★
Edit this entry  
03
One Floor Below

One Floor Below

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Holidays

Holidays

2016
×
★★
Edit this entry  
31
Mama

Mama

2013
×
★★
Edit this entry  
30
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry