Lily has logged 22 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Party

The Party

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Daguerréotypes

Daguerréotypes

1976
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Edit this entry  
16
Goon

Goon

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spotlight on a Murderer

Spotlight on a Murderer

1961
×
★★★
Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mulberry St.

Mulberry St.

2010
×
½
Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Kinetta

Kinetta

2005
×
Edit this entry  
04
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Edit this entry  
01
Parrot Away

Parrot Away

2015
×
★★★
Edit this entry