Tarantinhoe has logged 17 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Frida

Frida

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Game

The Game

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry